UNICEF Aşı Bağış Kampanyası

UNICEF Aşı Bağış Kampanyası

İSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ DERNEĞİ AŞI ÇALIŞMA GRUBU
SENİ AŞI BAĞIŞLAMAYA ÇAĞIRIYOR

Hiç gitmediğin bir ülkede,
İsmini bile bilmediğin bir şehirde, köyde,
Hiç tanımadığın, adını bilmediğin ama var olduğunu bildiğin bir çocuğun hayatına dokunmaya, beki de onun hayatını kurtarmaya ne dersin?

Kızamık bu yıl 142.000 can aldı.
Kongo’da 3 ayda 250.000 kişi Kızamık oldu ve 5000 kişi bu aşıyla önlenebilen Kızamık hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Aşılama oranı son 5 yılda yarı yarıya inen 200.000 nüfuslu SAMOA adasındaki salgında binlerce kişi kızamıktan etkilenirken tam 73 çocuk bu salgında öldü.
Evet küçücük bir adada KIZAMIKTAN 73 Çocuk Öldü.

Aşıyla önlenebilen hastalıklar sebebiyle her yıl milyonlarca insan hayatını kaybetmektedir.

Aşı karşıtlığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından yüzyılın en büyük sağlık problemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Aşı karşıtlığı nedeniyle dünyanın birçok yerinde neredeyse yok olmak üzere olan bir çok çocuk hastalığı son zamanlarda salgınlara sebep olmuş, binlerce insanın ölümüne yol açmıştır.

Aşısız kaldığı için hayatını kaybeden her çocuğun acısı çok uzaktaki bir hekimin yüreğinde duyulur.

En iyi bizler biliriz o hayatın tek doz ile kurtulabileceğini, ve en derin biz yaşarız bu acıyı.

İSTAHED Aşı Çalışma Grubu bu acıya bir nebze merhem olabilmek adına bir kampanya başlattı.

“Aşı sağlıktır” bilinciyle öncelikle kendinizin ve “bebeklerinizin – çocuklarınızın” sağlığını güvence altına alın, aile sağlığı merkezinize uğrayın, ve sonra sizi koruyan bu aşıya ulaşamayan tüm dünya çocukları için UNICEF’e aşı bağışlayın.

Başkasının çocuğuna yapılan aşı sadece o çocuğu değil sizin cocuğunuzu da korur, bunu unutmayın.

İSTAHED olarak bizler; bütün aşılarımızı aile sağlığı merkezlerimizde olduk ve aşıya ulaşamayan çocuklarımız için 2310 doz Kızamık aşısını şimdiden UNICEF’e bağışladık.

İSTAHED aracılığı ile UNICEF’e aşı bağışlayarak kampanyamıza destek olabilmek için, 1 aşı 1 insanı, 1 insan tüm dünyayı kurtarır diyerek, hayat veren hediyeleri ziyaret etmenizi istiyoruz.

Destekleyenlere Teşekkürler

Bu projenin oluşumunda ve içeriklerin sağlanmasında bizden desteğini esirgemeyen tüm İSTAHED Aşı Çalışma Grubu üyelerine ve değerli hocalarımıza teşekkür ederiz.